sigle proiect
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Institutii de invatamant > Scoala profesionala germana

Institutii de invatamant > Scoli profesionale


Universitatea 1 Decembrie Alba Iulia

    Universitatea 1 Decembrie Alba Iulia Studii universitare de licenţă în anul universitar 2014-2015 Denumirea facultăţilor Programul de studii/specializare Facultatea de Istorie şi Filologie Istorie Arheologie Limba şi literatura română - Limba şi literatura franceză Limba şi literatura română - Limba şi literatura engleză Limba şi literatura franceză - Limba şi literatura engleză Traducere şi interpretare Arheo

Liceul Teoretic Teius

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Uman      Filologie                                           Real        Ştiinţe ale naturii

Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mures

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Real Matematică - Informatică Ştiinţe ale Naturii                                Uman      Filologie                  &nbs

Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Învăţământ de zi Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Teoretică Uman Filologie   NOTA: Clasele de la Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia sunt cu predare intensivă a limbii germane.  

Colegiul National “David Prodan” Cugir

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Real Matematică – Informatică intensiv informatica Ştiinţe ale naturii - intensiv franceza Uman      Filologie - intensiv engleza            

Colegiul National “Avram Iancu” Cimpeni

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Real Matematică – Informatică Intensiv informatica Ştiinţe ale naturii 28 locuri intensiv engleza 28 locuri intensiv franceza Uman Filologie – bilingv Engleza Filologie – bilingv Franceza

Liceul cu Program Sportiv Sebes

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Vocatională Sportiv     Fotbal+Handbal

Colegiul National “Lucian Blaga” Sebes

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Uman      Filologie                              Teoretică Uman      Filologie  - bilingv engleză                &nb

Liceul Teologic Greco – Catolic “Sfantul Vasile cel Mare” Blaj

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Vocaţională Teologic  Teologie greco-catolica

Colegiul National “Inochentie Micu Clain” Blaj

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Real        Matematică – Informatică 28 locuri intensiv informatica 28 locuri intensiv engleza Teoretică Real         Ştiinţe ale Naturii                              

Colegiul National “Titu Maiorescu” Aiud

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare/ Domeniul pregătirii de bază Teoretica Uman      Filologie-intensiv engleza Teoretica Uman Ştiinţe sociale Teoretica Real        Matematică-informatică                         Teoretica Real   &

Seminarul Teologic Liceal Ortodox “Sfantul Simion Stefan” Alba Iulia

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Uman      Filologie                                           Vocaţională Teologic  Teologie ortodoxa Teoretică Uman      Ştii

Liceul Teologic Romano-Catolic „Grof Majlath Gusztav Karoly” Alba Iulia

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Vocaţională Teologic  Teologie romano-catolica  

Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Filiera Profil Specializare Vocaţională Artistic    Arhitectură, arte ambientale şi design Vocaţională Artistic    Arte plastice şi decorative Vocaţională Artistic    Muzică                    

Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Vocaţională Sportiv    Baschet fete+handbal băieţi Vocaţională Sportiv Mozaic (atletism, judo, haltere, înot, fotbal)

Colegiul National “Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretica Real        Matematică-Informatică 28 locuri intensiv engleza 28 locuri intensiv informatica                        Teoretica Real        Ştiinţe ale Naturii         

Colegiul de Afaceri Alba Iulia

Învăţământ de zi  -  fără taxă Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Servicii Economic      

Liceul “Corneliu Medrea” Zlatna

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare Teoretică Real        Ştiinţe ale naturii                                Tehnologică Tehnic Electronică automatizări      

Liceul Tehnologic Ocna Mures

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Servicii Comerț Învăţământ seral Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Tehnic Mecanică  

Colegiul Tehnic “I. D. Lazarescu” Cugir

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Servicii Economic Tehnic Electronică automatizări Învăţământ frecventa redusa Filiera Profil Specializare Teoretică Real        Ştiinţe ale naturii                          &nb

Liceul Tehnologic Silvic Cimpeni

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Tehnic Mecanică Servicii Economic  Învăţământ seral Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Tehnic Fabricarea produselor din lemn  

Liceul “Dr. Lazar Chirila” Baia de Aries

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare/ Domeniul pregătirii de bază Teoretică Real        Matematică – Informatică Real Ştiinţe ale naturii Teoretică Uman      Filologie                                 &

Liceul Horia, Closca si Crisan Abrud

Învăţământ de zi  Filiera Profil Specializare/ Domeniul pregătirii de bază Teoretică Real Matematică – Informatică Intensiv informatica Tehnologica Servicii Economic Vocațională Pedagogic Invatator-educatoare

Liceul Tehnologic Sebes

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Servicii Economic Turism şi alimentaţie Tehnic Industrie textilă şi pielărie Electronică automatizări Resurse naturale şi protecţia mediului Industrie alimentară  

Liceul Tehnologic Jidvei

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Resurse naturale si protecţia mediului Agricultură Învăţământ seral Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Resurse naturale si protecţia mediului Agricultură

Liceul Tehnologic „Ştefan Manciulea” Blaj

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Servicii Economic Tehnologică Servicii Comerţ Tehnologică Resurse naturale şi protecţia mediului Agricultură  Învăţământ seral Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Resurse naturale si protecţia mediului Agricultură

Liceul Tehnologic “Timotei Cipariu” Blaj invat zi

Învăţământ de zi  Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Tehnic     Electric Tehnologică Tehnic      Mecanică

Liceul Tehnologic Agricol “Alexandru Borza” Ciumbrud

      Învăţământ de zi Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Resurse naturale şi protecţia mediului Agricultură     Învăţământ seral Filiera Profil Domeniul pregătirii de bază Tehnologică Tehnic     Mecanică Tehnologică Resurse naturale şi protecţia mediului Agricultură

Scoli postliceale particulare

Nr crt Denumirea unităţii  Domeniul Calificarea profesională         1 Colegiul de Afaceri Alba Iulia Sanatate si asistenta pedagogica Asistent medical de farmacie   Sanatate si asistenta pedagogica Asistent medical generalist   2 Scoala postliceală Sanitară ,,Carol Davila” Blaj Sanatate si asistenta pedagogica Asistent medical generalist   3 Scoala Postliceala Sanitara ,,Henri Coandă” Alba

Scoli postliceale de stat

Nr crt Denumirea unităţii  Domeniul Calificarea profesională         1 Școala Postliceală Sanitară Alba Iulia sanitar Asistent medical generalist   2 Colegiul Tehnic Aiud Informatică Tehnician echipamente de calcul   3 Liceul Tehnologic "Ștefan Manciulea" Blaj Agricultură Tehnician protecția plantelor   4 Colegiul Națioinal ”Bethlen Gabor” Aiud Turism și alimentație